vandaag, 6 juli 2022

Geven: de belangrijkste motivatie

Ik wil nog één keer kijken naar Marcus 12:41-44. Ik wil graag nog een laatste gedachte met je delen over geven.

En toen Jezus was gaan zitten tegenover de schatkist, zag Hij hoe de menigte geld in de schatkist wierp; en veel rijken wierpen er veel in. En er kwam één arme weduwe, die er twee kleine munten in wierp, dat is een kwadrant. En toen Hij Zijn discipelen bij Zich geroepen had, zei Hij tegen hen: Voorwaar, Ik zeg u dat deze arme weduwe er meer in geworpen heeft dan allen die iets in de schatkist geworpen hebben. Want zij allen hebben van hun overvloed erin geworpen; maar deze heeft van haar armoede alles wat zij had, erin geworpen, heel haar levensonderhoud.

In de Engelstalige Bijbelvertaling van Phillips staat dat Jezus tegenover de alms box zat, oftewel een kist voor de aalmoezen. Met andere woorden, deze kist was bedoeld om geld aan de armen te geven. Deze binnenplaats, die hier de schatkist wordt genoemd, bevatte dertien vergaarbakken in de vorm van een trompet. Een aantal bakken was voor specifieke doeleinden en één van de bakken was bedoeld om aalmoezen voor de armen in te doen.

Als de vertaling van Phillips correct is, maakt dat het verhaal nog bijzonderder. Deze arme vrouw, met minder dan tien cent, gaf haar geld om de armen te helpen.

Ze gaf het om het leven van anderen te raken. Daarom hoop ik dat jij zult geven.

De hemel is te echt, de hel is te heet, de eeuwigheid is te lang, mensen zijn te verloren en het leven is gewoon te kort om niet actief betrokken te zijn bij het bereiken van mensen, zowel door te geven als op andere manieren. Alles wat we meenemen naar de hemel zijn de kostbare zielen die we voor Jezus gewonnen hebben.

Dat hoort onze belangrijkste motivatie te zijn bij het geven aan Gods werk.

Bekijk hier de bijpassende uitzending: Zaaien en oogsten





De overdenking van de voorgaande dagen


23 maart 2023

In balans

Je kunt er niet onderuit. Niemand moet kwaad met kwaad vergelden.


21 maart 2023

De waarheid onderdrukken

Mensen onderdrukken kennis of waarheid over God. Waar hebben ze die kennis opgedaan?


20 maart 2023

God in de natuur herkennen

Neem de tijd om de natuur te observeren. Als je dat doet, zul je God beter leren kennen.


Laat je bemoedigen door de nieuwste bijdragen van Bayless Conley

Ontvang antwoorden per email



Bemoediging per post? Informeer je nu over de maandelijkse brief van Bayless

Breng hoop naar de huiskamers – vooral in deze speciale tijd!

Pin It on Pinterest