vandaag, 11 mei 2020
Gezegend om anderen te zegenen
Onze kapitalistische samenleving is op één doel gericht: het vergaren van rijkdom. Hoewel er niets mis is met materialistische overvloed, weten veel christenen van vandaag niet meer waarom God hen gezegend heeft met voorspoed.
Ze geloven dat het voor hun eigen plezier is, maar Gods kijk hierop is nogal anders. De schrijver van Hebreeën 13:16 vertelt ons bijvoorbeeld het volgende:
En vergeet het weldoen en het onderlinge hulpbetoon niet, want aan zulke offers heeft God een welgevallen.
Zie je, God zegent ons zodat wij tot zegen kunnen zijn! Dat hoort de belangrijkste motivatie te zijn voor ons verlangen naar Gods zegen in ons leven. God zei tegen Abraham: ‘Ik zal u zegenen en u zult tot een zegen zijn.’ God zegt dat het bijkomend voordeel hiervan is dat Hij ‘ons alle dingen in rijke mate verschaft om van te genieten.’ Maar het belangrijkste doel van Gods zegen is om anderen te helpen.
Het is ook de reden dat we zouden moeten verlangen naar alle zegeningen die de Heilige Geest ons toegekend heeft, waar we het op dag veertien over gehad hebben. Waarom? Omdat we niet kunnen geven wat we niet hebben. Je kunt niet iemand zegenen als je niets hebt om diegene mee te zegenen!
God is blij om ons te zien genieten van onze erfenis als zonen en dochters, maar Hij is ook blij als Hij ziet dat wij de zegeningen die Hij ons heeft gegeven uitdelen aan anderen.
Bekijk hier de bijpassende uitzending: Het streven naar kennis van God en gastvrijheid 2/2
De overdenking van de voorgaande dagen
17 januari 2021
Uitweg uit verleidingen
Als je vandaag overweldigd wordt door beproevingen, ga dan op zoek naar Gods uitweg. Die bestaat. Vertrouw erop dat Hij jou veilig door en uit je problemen leidt!
16 januari 2021
In jou is een geestelijke schat!
Paulus wil dat wij begrijpen dat God in ons een ongelooflijke geestelijke schat heeft geplaatst … een schat die zich in een aarden kruik bevindt; ons lichaam. De schat is in jou en mij!
15 januari 2021
Wat behoort God toe
Ik zal je een geheimpje vertellen: jij en ik zijn slechts rentmeesters. Op een dag zal de Eigenaar ons rekenschap af laten leggen voor hoe we met Zijn spullen zijn omgegaan.