vandaag, 4 april 2023

Het geloof begrijpen

In de laatste twee overdenkingen hebben we het gehad over groeien in geloof. We hebben gekeken naar het belang van een goed dieet door het lezen van de Bijbel en het uitoefenen van je geloof.

Een logische vraag is dan: ‘Wat is geloof?’ De meeste christenen kennen waarschijnlijk de letterlijke definitie van geloof uit Hebreeën 11:1 wel:

Het geloof nu is een vaste grond van de dingen die men hoopt, en een bewijs van de zaken die men niet ziet.

In de Groot Nieuws Bijbel staat: Geloven is zeker zijn van de dingen waar je op hoopt, ervan overtuigd zijn dat wat je niet ziet, toch bestaat. Dat is aardig duidelijk. Maar het wordt nog duidelijker als je die definitie toepast op wat in 1 Timotheüs 6:12 staat:

Strijd de goede strijd van [een vaste grond van de dingen die men hoopt, en een bewijs van de zaken die men niet ziet]. Strijd de goede strijd van [het zeker zijn van de dingen waar je op hoopt, van het ervan overtuigd zijn dat wat je niet ziet, toch bestaat].

Als het antwoord op je gebeden niet op een briefje uit de hemel komt vallen, als je je niet anders voelt, moet je de goede strijd strijden en zeggen: ‘Weet je wat? Het staat in Gods Woord en dat is al het bewijs dat ik nodig heb. Het is het bewijs van de dingen die men niet ziet en ik vertrouw op die waarheid. Het maakt me niet uit wat de wereld zegt, of hoe mijn omstandigheden eruitzien. Ik strijd de goede strijd van de vaste grond van de dingen die men hoopt, het bewijs van wat ik niet zie.’

Houd vol, tot je de vruchten van je geloof zichtbaar ziet worden.

Waar worstel jij mee? Door welke uitdaging wordt jouw geloof op de proef gesteld? Vertrouw op Gods Woord. Vertrouw op Hem, wat anderen ook zeggen.

Als je op God vertrouwt, blijf je te midden van de storm overeind staan!

Bekijk hier de bijpassende uitzending: Wat je moet weten over geloof (3)





De overdenking van de voorgaande dagen


6 juni 2023

De kracht van leeg zijn

Leeg zijn, geen kracht meer hebben, is niet slecht. Als je naar God kijkt is Hij bereid om je te helpen.


5 juni 2023

In een crisis terechtkomen

Na elke grote geestelijke overwinning is het altijd wijs om je wapenrusting aan te houden.


4 juni 2023

De put vermijden

Het is voor veel mensen zo gemakkelijk te geloven dat hun rijkdom, hun kracht en hun goedheid op een dag genoeg zijn om te redden.


Laat je bemoedigen door de nieuwste bijdragen van Bayless Conley

Ontvang antwoorden per email



Bemoediging per post? Informeer je nu over de maandelijkse brief van Bayless

Breng hoop naar de huiskamers – vooral in deze speciale tijd!

Pin It on Pinterest