Veel mensen maken zich zorgen over wereldgebeurtenissen. In Matteüs 24:6,7 vertelt Jezus het volgende:
U zult horen van oorlogen en geruchten van oorlogen; pas op, word niet verschrikt, want al die dingen moeten gebeuren, maar het is nog niet het einde. Want het ene volk zal tegen het andere volk opstaan, en het ene koninkrijk tegen het andere koninkrijk; en er zullen hongersnoden zijn en besmettelijke ziekten en aardbevingen in verscheidene plaatsen.
Jezus zei: ‘Als deze dingen gebeuren, schrik dan niet. Maak je geen zorgen. Die dingen moeten gebeuren.’ Laten we even stilstaan bij een aantal van die dingen.
Aardbevingen in verscheidene plaatsen. Ik heb mij laten vertellen dat aardbevingen over de wereld toenemen in zowel aantal als omvang. Ze komen steeds vaker voor en ze worden steeds heftiger. Dat is een teken, kan ik je zeggen.
Jezus noemt besmettelijke ziekten – ongeneeslijke ziekten. Gaat er een belletje rinkelen? Er zijn bepaalde landen waar geregistreerd staat dat een groot deel van de bevolking is geïnfecteerd met aids. De ziekte grijpt in vele landen over de wereld om zich heen. Het is zelfs in ons eigen land een enorm probleem.
Jezus wijst op hongersnoden. Er is droogte, wat hongersnoden veroorzaakt, wat weer sterfte veroorzaakt.
Jezus noemt oorlogen, geruchten van oorlogen; landen en koninkrijken komen tegen elkaar in opstand. Je kunt niet naar het journaal kijken zonder dat er iets over een terroristische aanslag gemeld wordt. Er zijn landen die op een agressieve manier bezig zijn met nucleaire mogelijkheden.
De leiders van ons land en van andere landen nemen besluiten die letterlijk de hele wereld beïnvloeden. Het lijkt alsof de wereld in brand staat! Alles raakt uit balans.
Hoe moeten we reageren? We moeten niet angstig zijn, maar erkennen dat deze dingen moeten gebeuren voordat Jezus terugkomt!
Bekijk hier de bijpassende uitzending: Openbaring en de eindtijd begrijpen (1)

Zodat je nooit een overdenking mist
Onze service voor jou: we sturen je dagelijks de nieuwe overdenking per email.

Breng hoop naar de huiskamers – vooral in deze speciale tijd!
Vooral in onzekere tijden vinden we het een geweldige kans om mensen hoop te geven door Gods Woord.