Je winkelmand (0)

Dagelijkse overdenking

Weet je wat God je allemaal heeft gegeven?

In Galaten 4:1-5 vertelt de apostel Paulus ons wat het inhoudt om deel uit te maken van Gods gezin:

Ik zeg echter: Zolang de erfgenaam een onmondig kind is, verschilt hij in niets van een slaaf, hoewel hij heer is van alles; maar hij staat onder voogden en beheerders, tot het tijdstip dat de vader van tevoren heeft bepaald. Zo waren ook wij, toen wij nog onmondige kinderen waren, als slaven onderworpen aan de grondbeginselen van de wereld. Maar toen de volheid van de tijd gekomen was, zond God Zijn Zoon uit, geboren uit een vrouw, geboren onder de wet, om hen die onder de wet waren, vrij te kopen, opdat wij de aanneming tot kinderen zouden ontvangen.

Adoptie betekende in de Romeinse samenleving iets heel anders dan tegenwoordig. Als een zoon de volwassen leeftijd bereikte, werd hij door zijn eigen familie ‘geadopteerd’. Tot die tijd werd hij gezien als een kind en stond hij onder de voogdij van een huisslaaf.

We zijn erfgenamen door adoptie. Wat betekent dit? Het betekent dat het God behaagt als wij onze plek als volwassen zonen en dochters van God aanvaarden, onze autoriteit uitoefenen en genieten van onze volledige erfenis. Maar de meeste christenen doen dit niet.

Onlangs kwam ik een particuliere website tegen die je kan vertellen of je ergens geld hebt waar je niets vanaf weet. Er zijn letterlijk honderdmiljoenen ongebruikte dollars in beheerfondsen en op rekeningen waar mensen niets vanaf weten.

Een hoop christenen leven op die manier. Ze hebben een geweldige erfenis die hun toebehoort. Ze hebben een geweldige autoriteit gekregen en ze zijn zich er niet van bewust. En dat behaagt God niet.

Bekijk hier de bijpassende uitzending: Helden van het geloof (Isaak, Jacob en Jozef) 2/2

Vond je de overdenking fijn?

Deel 'm dan op social media of stuur 'm door, zodat anderen ook bemoedigd worden.

De overdenkingen van de voorgaande dagen
Ook interessant voor jou?
artikelen

Bewaar de juiste houding van je hart

uitzending

Jezus: de weg, de waarheid en het leven

Product

Set “Geloof” – 2 dvd’s + boekje

korte video

Ons verlangen en onze visie

Steun ons werk

Breng hoop naar de huiskamers – vooral in deze speciale tijd!

Vooral in onzekere tijden vinden we het een geweldige kans om mensen hoop te geven door Gods Woord.