De verzoeking weerstaan met behulp van de Bijbel
Seksualiteit is Gods idee. Hij wil dat wij dit als bevredigend en verrijkend ervaren. Daarvoor heeft Hij ons door zijn Woord, de Bijbel, een bepaald kader gegeven. Indien wij binnen dit kader leven dan ervaren wij zegen. Indien wij daarentegen toegeven aan de seksuele verzoeking dan laten wij toe dat onze lusten buiten controle raken. Hierdoor oogsten wij verdriet en grote moeilijkheden.
Bayless Conley geeft u in zijn zeer openhartige preek De verzoeking weerstaan met behulp van de Bijbel praktische tips. Of u nu getrouwd bent of niet, leer hoe u God met succes kan eren, ook op het gebied van seksualiteit.
-
Geef een reactie

mis geen enkele uitzending
Onze service voor jou: we sturen je wekelijks een email met de link naar de nieuwste uitzending.

Waarom je alleen bij Jezus tevredenheid vindt
Of we nu ouders zijn die een balans moeten vinden tussen ontelbare taken, jongvolwassenen die op zoek zijn naar vervulling en een doel in het leven, of iemand die gewoon de dagelijkse uitdagingen van het leven de baas probeert te worden – echte tevredenheid kunnen we alleen vinden in Jezus. Maar hoe doen we dat?

Breng hoop naar de huiskamers – vooral in deze speciale tijd!
Vooral in onzekere tijden vinden we het een geweldige kans om mensen hoop te geven door Gods Woord.
naar de preektekst
Als je ook regelmatig updates van Bayless wilt ontvangen, vul dan hier je e-mailadres in. Om technische redenen is dit ook nodig als je alleen het script wilt ontvangen.
Goedemorgen, telkens als er teksten uit Spreuken worden aangehaald van Koning Salomo,over immoraliteit en sexualiteit ,heb ik toch enrstig mijn bedenkingen over de geloofwaardigheid van Koning Salomo.
Hij leefde zelf met meer dan 800 vreemde vrouwen, die daarbij ook nog vreemde goden aanbaden. Hoe is dat te rijmen ?
God heeft 2X moeten tussenkomen om hem terecht te wijzen ,maar hij luisterde niet.
Koning Salomo was de meeste wijze koning in zijn bestuur, maar in zijn prive-leven misschien de dwaaste ???? 800 bijvrouwen ,hoe kan dat ?
Ik heb gelezen dat hij al stierf toen hij amper 60 jr oud was.
Dus de vermaningen in Spreuken lijken mij ongeloofwaardig. Chris
Hoi Chris, dankjewel voor je eerlijke reactie en terechte vraag.
Het klopt helemaal dat het leven van koning Salomo — zeker op het gebied van seksualiteit en trouw — niet bepaald een toonbeeld van gehoorzaamheid aan God was. De Bijbel zelf verbergt die fouten ook niet. Integendeel, ze worden heel open genoemd, zoals je terecht aanhaalt: zijn vele vrouwen, de afgodendienst, en Gods waarschuwingen die hij negeerde.
En toch geloven veel christenen dat de Spreuken — ondanks Salomo’s latere fouten — door God geïnspireerde wijsheid bevatten. Niet omdat Salomo zelf perfect was, maar omdat God door hem heen sprak. Net zoals David, Petrus of Paulus ook fouten maakten, maar wel door God gebruikt werden om anderen te onderwijzen.
Spreuken zijn geen autobiografie van Salomo’s leven, maar wijze lessen die — juist door zijn fouten — extra kracht krijgen. Je zou kunnen zeggen dat hij zelf ervaren heeft hoe het niet moet, en dat zijn vermaningen daarom des te meer gewicht hebben. Of hij die wijsheid altijd naleefde? Zeker niet. Maar dat maakt de waarheid van die wijsheid niet minder.
Dank voor je kritische blik. Het helpt ons allemaal om dieper na te denken over wat we lezen — en ook om eerlijk te blijven over de mensen achter de Bijbelteksten.
Zegen!