Voor de overdenking van vandaag wil ik graag dat je 1 Samuel 30:6 nogmaals leest. Deze tekst bevat namelijk nog een andere les:
David werd zeer benauwd, want het volk sprak erover hem te stenigen. De zielen van het hele volk waren namelijk verbitterd, ieder over zijn zonen en over zijn dochters. David echter sterkte zich in de HEERE, zijn God.
Dit vers begint met de woorden David werd zeer benauwd, maar het eindigt als volgt: David echter sterkte zich in de HEERE, zijn God.
Het is goed om te huilen, maar als je klaar bent, moet je jezelf sterken. Het is goed om te rouwen, om je emoties te uiten, maar als je klaar bent, moet je jezelf sterken in de Heer.
Je moet God zoeken op een manier die jij fijn vindt. Als dat is door je handen op te heffen en Hem te aanbidden, dan moet je dat doen.
Als het is door de Bijbel te lezen (wat ik iedereen aanraad) en tijd te spenderen aan het voeden van je geest, doe dat dan. Als het is door jezelf eraan te herinneren hoe God jou in het verleden heeft geholpen, dan moet je dat doen.
Persoonlijk geloof ik dat dat is wat David deed toen hij zich sterkte in de Heere, zoals de Bijbel zegt. Ik denk dat David zichzelf herinnerde aan:
-
hoe God hem bevrijd had van de leeuw en de beer;
-
hoe God Goliath aan hem uitgeleverd had;
-
hoe God hem redde toen Saul hem probeerde te vermoorden.
Ik ben ervan overtuigd dat David dacht: ‘Weet je, God heeft mij in het verleden niet op zo’n wonderbaarlijke wijze gered om mij vervolgens op dit moment te verlaten. Ik weet dat Hij me nu ook weer gaat helpen.’
David sterkte zich in de Heere en wij moeten leren hetzelfde te doen.
Bekijk hier de bijpassende uitzending:Â Vier dingen die wij aan God moeten overgeven
Zodat je nooit een overdenking mist
Onze service voor jou: we sturen je dagelijks de nieuwe overdenking per email.
Hoe je kunt bidden als alles je overweldigt
Velen van ons ervaren stress in het dagelijks leven, we hebben last van de huidige situatie in de wereld, of we laten ons afleiden. Dit kan er snel toe leiden dat ons gebed, dat helemaal bovenaan ons prioriteitenlijstje zou moeten staan, pas ons laatste redmiddel wordt. Als jij je ook zo voelt en daar verandering in wilt brengen, kijk dan met mij mee in het eerste boek van Samuel. Daar vinden we het verhaal van Hanna. Van deze indrukwekkende vrouw van geloof kunnen we veel leren over hoe we ons doel in gebed kunnen bereiken.
Breng hoop naar de huiskamers – vooral in deze speciale tijd!
Vooral in onzekere tijden vinden we het een geweldige kans om mensen hoop te geven door Gods Woord.