Jakobus 2:14-20 beschrijft de kern van echt geloof:
Wat voor nut heeft het, mijn broeders, als iemand zegt dat hij geloof heeft, en hij heeft geen werken? Kan dat geloof hem zalig maken? Als er nu een broeder of zuster zonder kleding zou zijn en gebrek zou hebben aan dagelijks voedsel, en iemand van u zou tegen hen zeggen: Ga heen in vrede, word warm en word verzadigd, en u zou hun niet geven wat het lichaam nodig heeft, wat voor nut heeft dat dan? Zo is ook het geloof als het geen werken heeft, in zichzelf dood. Maar nu zal iemand zeggen: U hebt geloof en ik heb werken. Laat mij dan uw geloof zien uit uw werken en ik zal u uit mijn werken mijn geloof laten zien. U gelooft dat God één is en daar doet u goed aan. Maar ook de demonen geloven dit, en zij sidderen. Maar wilt u weten, o nietig mens, dat het geloof zonder de werken dood is?
Geloof zonder werken is in zichzelf dood. Geloof moet overeenkomstige werken hebben.
Je kunt praten over vissen, over welk aas je gaat gebruiken en over hoe je de vis gaat bereiden na de vangst, maar als je nooit een hengel uitgooit in het water, zul je nooit een vis vangen.
Of vergelijk het met een golfspeler bij een par-3-hole met water vlak voor de green, die zegt: ‘Geen probleem, ik kan die green raken met mijn ijzer zes.’ Vervolgens haalt hij een oude, haveloze golfbal tevoorschijn. Als hij echt gelooft dat hij de green kan raken, gebruikt hij zijn gloednieuwe golfbal van drie euro!
Als je geloof oprecht is, moeten je werken daarmee overeenkomen.
Bekijk hier de bijpassende uitzending: Helden van het geloof – Noach 2/2
Zodat je nooit een overdenking mist
Onze service voor jou: we sturen je dagelijks de nieuwe overdenking per email.
Meer dan 40 jaar – God is trouw en we hebben nog heel wat plannen
In oktober 1979 woonde ik in een klein appartement in Broken Arrow in Oklahoma. Op een rustig moment voor God sprak de Heilige Geest tot me en zei: “Je gaat het Woord van God op televisie verkondigen.” Dat schreef ik toen op een klein kaartje, en dat kaartje heb ik nog steeds.
Breng hoop naar de huiskamers – vooral in deze speciale tijd!
Vooral in onzekere tijden vinden we het een geweldige kans om mensen hoop te geven door Gods Woord.